Amicitia.denhout.eu/Slagwerkfeestje bij slagwerkgroep Percusso

Uit Dorpsbelang Den Hout
Versie door Laura Berende (overleg | bijdragen) op 20 mrt 2026 om 15:41
(wijz) ← Oudere versie | Huidige versie (wijz) | Nieuwere versie → (wijz)
Ga naar:navigatie, zoeken

Slagwerkgroep Percussâo bestaat inmiddels 17 jaar en viert deze “verjaardag” graag d.m.v. een slagwerkfeestje waarvoor er steeds wisselende groepen worden uitgenodigd.

Drumband Prinses Juliana is onderdeel van de Harmonie uit Moergestel en bestaat momenteel uit 4 slagwerkers. Maar laat je niet misleiden, ook met een kleine groep kunnen ze prima een mooi stuk slagwerk laten horen.

De slagwerkgroep van St. Caecilia uit Made werd al in 1957 opgericht als tamboerkorps om Harmonie St. Caecilia muzikaal te ondersteunen. In de loop van de jaren ging het tamboerkorps ook zonder de harmonie optreden. Ze namen deel aan bondsconcoursen en behaalden daar uitstekende resultaten.

Dit jaar geven ze, samen met de slagwerkgroep van de KMA, tijdens het Spanjaardsgast festival te Breda een concert. De groep bestaat uit ongeveer 10 leden en daarnaast brengen ze ook hun jeugdleden mee om op te treden in Den Hout.

In 2009 werd Slagwerkgroep Percussâo opgericht als onderdeel van de verbreding van Muziekvereniging Amicitia, een muziekvereniging die inmiddels bestaat uit 5 onderdelen; te weten Het Houts Orkest, Coverband BonuZ, opleidingsorkest NEO Amicitia, Koor CQ en dus de slagwerkgroep.

Als naam werd gekozen voor Percussâo, het Portugese woord voor percussie en de naam van één van de eerste concertstukken die werd ingestudeerd.

De groep ondersteunt Het Houts Orkest bij concerten, maar verzorgt ook zelfstandig optredens. Hierbij wordt gestreefd naar eigentijdse, aansprekende slagwerkmuziek. Veel muziek die gespeeld wordt, is speciaal voor de slagwerkgroep bewerkt door de instructeur. Momenteel bestaat de enthousiaste groep uit 12 personen.

Hou je van slagwerkmuziek schroom dan niet om te komen luisteren op zaterdag 28 maart.

Het programma begint om 20.00 uur in Dorpshuis Den Brink in Den Hout.

Toegang is gratis.